понеділок, 21 грудня 2015 р.

Підсумки Місячника правових знань


Енергодарська міська рада Запорізької області

ЕНЕРГОДАРСЬКИЙ  НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №1

Н  А  К  А  З

22.12.2015                                                                                               № 346

Про підсумки проведення Місячника
правових знань в ЕНВК№1

         На виконання річного плану роботи ЕНВК№1 та з метою формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод  людини і громадянина; знання й дотримання у поведінці Законів України у навчально – виховному комплексі №1  з 01.12.2014 р. по 25.12.2015 р. проходив місячник правових знань.
         Правова освіта є невід΄ємною частиною системи освіти, компонентом гуманітарного виховання молоді.
         Метою правового виховання молоді є формування в неї правової культури громадянина України, що насамперед передбачає свідоме ставлення до своїх прав і обов΄язків, закріплених у Конституції України. Важливе значення мають глибока повага до законів і правил людського співіснування, готовність дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, активна участь в управління державними справами, рішуча боротьба з порушниками законів.
         Педагогічний колектив ЕНВК№1 під час проведення місячника ставив такі завдання:
-         озброєння школярів знаннями законів;
-         формування правової свідомості як сукупності правових уявлень, поглядів, переконань, почуттів, які визначають ставлення особистості до вимог законів, регулюють її поведінку в конкретній правовій ситуації;
-         прищеплення учням поваги до держави і права;
-         вироблення навичок і звичок законослухняності як результату свідомого ставлення до громадянського обов΄язку;
-         формування в учнів нетерпимості до правопорушень, злочинності, намагання брати посильну участь у боротьбі з ними, здатності протистояти негативним впливам.
     Класні керівники та вихователі ГПД 1-х класів провели виховні бесіди «Хто охороняє твоє здоров΄я», «Правила ввічливості», «Вчинки ввічливої, вихованої людини», «Тільки родина, як зірка єдина ,твій порятунок, надійний причал».
       Класні керівники та вихователі ГПД 2-х  класів  провели години спілкування «Діти: злочин і кара», виховну годину «10 грудня-Міжнародний день прав людини», годину спілкування «Подорож до країни «Права».
       Вихователі 3-х класіа провели бесіди «Кожен має свої обов’язки», «Небезпечні пустощі», «Якщо ти в гостях». «Як не стати жертвою злочину».
         Класні керівники та вихователі ГПД 4 –х класів провели тренінг експрес-висловлювання «Я знаю, що я маю право на…», виховні години «Чи несеш ти відповідальність за куріння в школі», «Славимо Збройні Сили України», бесіду «Знайомство з основними правовими документами».
         Класні керівники 5-х класів  провели тематичні класні години «Чому неможна вживати образливі, лайливі слова», «Що таке егоїзм».
         Класні керівники 6-х класів під час проведення заходів виховували почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови, відчуття себе громадянином України і розуміння правил взаємодії людей у колективі, суспільстві та безконфліктність їх спілкування.
         Класні керівники 8-х класів провели інформаційні години про Міжнародний день прав людини та Всеукраїнський тиждень прав і свобод людини і громадянина, виховні години «Знайомство з Конвенцією ООН про права і свободи дитини», бесіду «Право і справедливість», диспут «Чи несе учень відповідальність за куріння в школі».
         Класні керівники  9-х класів провели виховний захід «Немає прав без обов’язків», усний журнал «Дисципліна – свобода чи необхідність», виховні бесіди «Дивіться на нас як на рівних», «Толерантне ставлення до людей з особливими потребами».
            Класні керівники 10-х класів провели бесіду-диспут «Дитячі пустощі та відповідальність перед законом», надали консультації «Людина і закони держави».
         Класні керівники 11-х класів під час проведених заходів сприяли формуванню шанобливого ставлення до державної символіки, правил та норм поведінки соціально важливих для суспільства, активної життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі, розуміння особистістю своїх прав, свобод, обов’язків.
         Класні керівники та педагоги старшої школи при проведенні вищезазначених заходів сприяли формуванню необхідності дотримуватися конституційно-правових норм, своїх прав і обов’язків, свобод, готовності до захисту інтересів Батьківщини.
         На загальношкільному рівні пройшли акція «Червона стрічка» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (відповідальні практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор), тематичні виховні години до Міжнародного дня інвалідів, Міжнародного дня прав людини, лекції начальника СКМСД Чорного Ю.С. для учнів 7-11 класів «Захистіть себе від СНІДу», показ відео соціальним педагогом ЕНВК№1 «Діти за ґратами», «Шкідливі звички».
         З метою виховання правової культури учнів та їхніх батьків практичний психолог ЕНВК№1 провела індивідуальні бесіди з батьками учнів 5 –х класів на тему «Батькам про підлітків».
         На підставі вищезазначеного та з метою подальшої системної роботи щодо правового виховання учнівської молоді

НАКАЗУЮ:

1.     Роботу педагогічного колективу ЕНВК№1 з правового виховання
учнівської молоді вважати результативною.

2.     Відзначити роботу з правового виховання, набуття учнями досвіду в
правовому просторі заступника директора з ВР Пилипенко Л.Д., заступника директора з НВР Бондажевської О.П., соціального педагога Андрушко Ю.І., практичного психолога Ступачук В.В.

3.     Класним керівникам 1-11 класів активізувати свою діяльність згідно
з основними завданнями загальної середньої освіти, такими як:
-         виховання в учнів поваги до Конституції України та державних символів, почуття власної гідності та свідомого ставлення до обов’язків, прав і свобод людини та громадянина;
-         дотримання норм педагогічної етики;
-         виховання поваги до гідності кожної дитини;
-         контроль взаємовідносин у класних колективах, що призводить до конфліктних ситуацій, попереджає їх.

4.     Поновлювати виставку літератури з правознавства, сприяти вихованню в учнів, як читачів,  інтересу до правової літератури.
Постійно                                                       Лопушнян К.П.,бібліотекар

5.     Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з
виховної роботи ЕНВК№1 Пилипенко Л.Д.


Директор ЕНВК№1                                           Т.В.Крамаренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Акція «Відтворимо ліси разом»

15.09.2021 в межах  Акції «Відтворимо ліси разом» в закладі було проведено виховні години відповідної тематики. Учні молодших класів створюв...